Процедура продовження строку дії закордонного паспорта є тимчасовою, запровадженою на час дії воєнного стану плюс один рік з дня його припинення.
Ця процедура у першу чергу орієнтована на громадян, які вимушено залишили Україну у зв’язку із військовими діями та/або повертаються в Україну в терміновому порядку.
За першої можливості радимо оформити новий закордонний паспорт.
Важливо: плануючи придбання авіаквитка або подачу документів до іноземної консульської установи на отримання візи обов’язково попередньо проконсультуйтесь щодо можливості використання для цих цілей закордонного паспорта із продовженим строком дії.
Заява на продовження паспорта може бути подана до закінчення строку його дії, але не раніше, ніж за 2 місяці до дати закінчення строку дії паспорта.
Заява про продовження строку паспорта подається власником віком від 18 років особисто.
Для продовження строку дії паспорта для виїзду за кордон дитини віком до 16 років заява подається її законним представником або представником на підставі довіреності, засвідченої в установленому законом порядку.
Для продовження строку дії паспорта для виїзду за кордон дитини віком від 16 до 18 років заява подається або особою, на ім’я якої оформлено паспорт, або її законним представником.
Документи подаються особисто під час прийому громадян у визначений час за умови попередньої реєстрації в системі електронної черги.
Присутність дітей до 16 років не потрібна.
УВАГА!!!!
Якщо Ви чоловік віком 18-60 років, який перебуває/проживає за кордоном, разом із документами, які необхідні для отримання обраної консульської послуги, Ви маєте також подати свій військово-обліковий документ у електронному вигляді.
Електронний військово-обліковий документ - електронний документ, який відображається у застосунку (Резерв+) на смартфоні користувача та містить перевірені дані з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Починаючи з 18 червня 2024 року його можна сформувати самостійно після актуалізації власних даних в електронному кабінеті призовника.
Для отримання консульської послуги електронний військово-обліковий документ має бути достовірним і актуальним, тобто сформованим не раніше, ніж за 3 дні до звернення до консульської установи. Якщо документ старіший за 3 дні, перед зверненням слід заново сформувати його в електронному кабінеті призовника.
Зісканувавши код зі смартфона заявника консул зможе у режимі реального часу отримати підтвердження актуальності військово-облікових даних заявника та можливості отримати консульську послугу.
Згідно з інформацією Міністерства оборони, електронний кабінет реалізований у форматі мобільного застосунку “Резерв+”, який можна завантажити лише з офіційних маркетів App Store та Google Play.
З усіх додаткових запитань щодо роботи застосунку необхідно звертатися у службу підтримки, яку забезпечує Міністерство оборони України.
Детальна інформація розміщена за цим посиланням.