Для укладення шлюбу в місцевих органах РАЦС (Urząd Stanu Cywilnego) громадянами України консульські установи України в Республіці Польща посвідчують підпис на заяві про підтвердження сімейного стану
Для засвідчення справжності підпису на ЗАЯВІ ПРО ПІДТВЕРДЖЕННЯ СІМЕЙНОГО СТАНУ З МЕТОЮ РЕЄСТРАЦІЇ ШЛЮБУ громадянин України подає:
Консульський збір за засвідчення справжності підпису особи на такій заяві складає 83 PLN.
Консульський збір оплачується під час прийому громадян у безготівковій формі (банківською карткою в установі або у найближчому відділені банку чи пошти готівкою).
При оплаті консульського збору банківською карткою в установі просимо врахувати, що банківська комісія складає 5 PLN.
УВАГА!!!!
Якщо Ви чоловік віком 18-60 років, який перебуває/проживає за кордоном, разом із документами, які необхідні для отримання обраної консульської послуги, Ви маєте також подати свій військово-обліковий документ у електронному вигляді.
Електронний військово-обліковий документ - електронний документ, який відображається у застосунку (Резерв+) на смартфоні користувача та містить перевірені дані з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів. Починаючи з 18 червня 2024 року його можна сформувати самостійно після актуалізації власних даних в електронному кабінеті призовника.
Для отримання консульської послуги електронний військово-обліковий документ має бути достовірним і актуальним, тобто сформованим не раніше, ніж за 3 дні до звернення до консульської установи. Якщо документ старіший за 3 дні, перед зверненням слід заново сформувати його в електронному кабінеті призовника.
Зісканувавши код зі смартфона заявника консул зможе у режимі реального часу отримати підтвердження актуальності військово-облікових даних заявника та можливості отримати консульську послугу.
Згідно з інформацією Міністерства оборони, електронний кабінет реалізований у форматі мобільного застосунку “Резерв+”, який можна завантажити лише з офіційних маркетів App Store та Google Play.
З усіх додаткових запитань щодо роботи застосунку необхідно звертатися у службу підтримки, яку забезпечує Міністерство оборони України.
Детальна інформація розміщена за цим посиланням.
|
Звертаємо увагу, що зміна прізвища внаслідок шлюбу тягне за собою необхідність подання заяв щодо обміну національного та закордонного паспорта протягом 30 днів з моменту укладення шлюбу. Зважайте на те, що громадяни, які не оформили у встановленому порядку дозвіл про залишення на ПМП за кордоном (докладна інформація про ПМП), з питання обміну паспортних документів повинні звертатися до Державної міграційної служби (ДМС), оскільки національний паспорт може бути змінено лише на території України. Одночасно ДМС наполягатиме на поданні заяви про обмін закордонного паспорта. Тому розраховуйте на необхідність виїзду до України для обміну паспортних документів та відповідний термін очікування на виготовлення цих персональних документів.
Водночас, громадяни, які оформили ПМП та мають відповідну відмітку ДМС або консульської установи України у закордонному паспорті, можуть обміняти закордонний паспорт на шлюбне прізвище у Генконсульстві без необхідності попереднього обміну національного паспорта та виїзду з території Польщі.
Просимо поставитися до цього попередження відповідально. |