До 40-х роковин Чорнобильськоі катастрофи ми вшановуємо памʼять жертв і висловлюємо глибоку вдячність ліквідаторам, які ціною власного життя та здоровʼя зупинили наслідки трагедії.
26 квітня 1986 року світ зіткнувся з однією з найбільших техногенних катастроф в історії людства. Вибух на Чорнобильській атомній електростанціі спричинив масштабне радіаційне забруднення, наслідки якого відчуваються і сьогодні.
Ця трагедія торкнулася мільйонів людей, змусила сотні тисяч залишити свої домівки та назавжди змінила їхні долі. Ми віддаємо шану всім постраждалим і тим, хто був змушений заново будувати життя далеко від рідних місць.
Сьогодні Україна разом із міжнародною спільнотою продовжує роботу над подоланням наслідків катастрофи, збереженням памʼяті та забезпеченням ядерної безпеки у світі.
Цей день нагадує про крихкість людського життя, відповідальність за технологічний розвиток і важливість відкритості та співпраці між державами.
Памʼятаємо та вшановуємо